KPPS de sorulan sorunları yayınlayan Beyaz Kalem in pdf dosyası

 Beyaz kalem soruların çalındığı iddiası. 7 Temmuz 2012 KPSS Soruları Çalındı İşte Kitapçık. internete konan KPSS soruları.

Soruların çalındığı dicle haber ajansı tarafından bir iddia olarak ortaya atıldı. Yapılan incelemede. Ortalıkta dolanan pdf’ incelendi

PDF sınavdan sonra acele yazılarak basına servis edilmiş. Yani ortaya bir komplo atmak adına soruların sınava girip çıkan kişilerce ezberlenip ÖSYM yayınlamadan çalındı iddiası ile bilgisayarda yazıp yayınlamışlar.(herhangi bir cihazla soruları fotoğraflanmış olabilir)  bu kadar soruyu akılda tutmak oldukça zor. Türkiye haritasının konulması soruların cep telefonu veya küçük bir cihazla fotoğrafının çekildiği varsayımını güçlendiriyor.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada tahmin üzerine  alttaki Ösym açıklamasından anlaşılmaktadır.

Ayrıca yayınlanan PDF’de kpss sorularının hızlıca imla noktalarına dikkat edilmeden yazıldığı da belli oluyor. Yani acele ile yazdıkları için kaymalar ve noktalama işaretlerine dikkat etmemişler. ( jpg den çevrilirken bu tür hatalar olabilir)

yine yaptığımız incelemede PDF’nin oluşturulma tarihi ve saatinin 07.07.2012 saat 17:00 olduğunu tespit edildi. Hem yayın evi neden üstüne soğuk damgasını basıpta servis eder biraz düşündürücü değilmi. (fotoğrafı alındıktan sonra pdf, jpg ve diğer formatlara çevrilmesi çok zor değil)

işte o pdf dosyası

indir

One comment

 1. SELMAN dedi ki:

  PANİK YOK ASPARAGAS HABERMİŞ>
  Yayınevimiz, sınava giren öğrencilerin çıkmış KPSS sorularına toplu halde ulaşmaları için, sınava giren dershanemiz öğretmen ve öğrencileri aracılığıyla sınavdan sonra toplayıp beyazkalem yayınlarının sayfa şablonuna yerleştirmiştir.
  Dolayısıyla arkada reklam amaçlı beyazkalem filigramı vardır.
  Bu işlem bu akşam üzeri saat 17.30′da yapılmıştır.
  Buradaki amaç sadece öğrencilerin sınav sorularını bir an önce görmeleridir.
  Ayrıca söylendiği gibi tüm soruları değil sadece tarih coğrafya ve vatandaşlık soruları verilmiştir. Art niyetli bazı kişilerin bu kitapçığı beyazkalem yayınlarının deneme kitapçığı olarak lanse etmeleri sonucu yayınevimiz hak etmediği bir durum içine girmiştir.
  Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
  Beyaz Kalem Yayınevi
  Kaynak: http://www.mebpersoneli.com/haber/6420-beyazkalem-kpss-sorularini-deneme-yapmadik
  ÖSYM BASIN AÇIKLAMASI:
  http://www.osym.gov.tr/belge/1-13566/basin-aciklamasi-2012-kamu-personel-secme-sinavi-kpss-l-.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir