İş Bankası’ndan KOBİ’lere eğitim desteği verecek

İş Bankası’nın KOBİ’lere Yeni Türk Ticaret Kanunu, Dış Ticaret, Yatırım Teşvikleri, Basel II-III ve Ar-Ge konularında rekabet avantajı sağlayacak bilgiler aktaracağı “İş’te Seminer” eğitim toplantıları Organize Sanayi Bölgeleri’nde başlıyor.

Türkiye İş Bankası, ekonominin dinamosu konumunda bulunan KOBİ’lere yönelik danışmanlık ve bilgi paylaşımı faaliyetleri konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

Banka, İş’le Buluşmalar Toplantılarının yanı sıra KOBİ’lerin sağlıklı büyümelerine ve rekabet hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla “İş’te Seminer” adıyla yeni bir seminerler dizisi başladı.

“İş’te Seminer” eğitim toplantıları, Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu başta olmak üzere Dış Ticaret, Yatırım Teşvikleri, Basel II-III, ulusal ve uluslararası Ar-Ge destekleri gibi konularının anlatılacağı uygulamalı örneklerin paylaşılacağı interaktif bir organizasyon olarak düzenlenecek.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, “İş’te Seminer” eğitim toplantıları ile KOBİ’lere önümüzdeki dönemde en çok bilgiye ihtiyaç duyacakları alanlarda danışmanlık hizmeti ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti. İnce, “İş’te Seminer ile firmalara Yeni Türk Ticaret Kanunu, Dış Ticaret, Yatırım Teşvikleri, Basel II-III, ulusal ve uluslararası Ar-Ge destekleri gibi günlük iş tempolarında zihinlerini meşgul eden, ancak kısa sürede doyurucu ve doğru bilgiye ulaşamadıkları önemli konularda pratik bilgiler vererek destek olmayı hedefliyoruz. ” dedi.

İş Bankası, “İş’te Seminer” eğitim toplantılarının ilkini 23 Şubat tarihinde Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirecek.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenecek ilk seminerde KOBİ’lere Yeni Türk Ticaret Kanunu’ndaki değişiklikler hakkında bilgiler ve ayrıca ulusal ve uluslararası ekonomik konjonktür hakkındaki değerlendirmeler  aktarılacak.

Bence güzel bir gelişme diğer bankalarada örnek olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir