Bağımsız Denetim Eğitimi için Kamu Gözetim Kurumundan Açıklama

660 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇERÇEVESİNDE YETKİLENDİRİLECEK MESLEK MENSUPLARINA İLİŞKİN EĞİTİM PROGRAMI 1. ETAP BAŞVURU TARİHLERİ 20.07.2012- 03.08.2012   660 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇERÇEVESİNDE YETKİLENDİRİLECEK MESLEK MENSUPLARINA İLİŞKİN EĞİTİM PROGRAMI

1/6/1989 tarihli ve 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre yeminli mali müşavirlik ve serbest muhasebeci mali müşavirlik hakkını kazanmış mesleki alana ilişkin lisans eğitimi dahil olmak üzere mesleki kıdemi 15 yılı tamamlamış olanlardan bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmeyi talep edenler, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ile bu konuda işbirliği yapan Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek olan eğitim programlarına iştirak edebilirler.

Mesleki kıdemin hesaplanmasında, stajla meslek mensubu olanlar için meslekte staja başlama tarihi; stajdan sayılan hallerde ise mesleğe giriş tarihi esas alınacaktır. 15 yıllık sürenin hesabında, hukuk, iktisat, maliyet, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler konularında lisans ve lisansüstü eğitimde geçen süreler 4 yılı geçmemek üzere mahsup edilecektir.

Meslek mensupları itibarıyla eğitim programına ilişkin detaylı bilgiler ilerde duyurulacaktır. Başvuru yapılmadan önce Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun www.kgk.gov.tr internet adresinde yayımlanmış olan Bağımsız Denetim Yönetmeliği Taslağının okunmasında fayda vardır. Programın yürütücülüğünü üstlenen Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından (TS EN) ISO/IEC 17024 standardına uygun olarak personel belgelendirme konusunda Türkiye’de akredite olan tek Sürekli Eğitim Merkezidir. Ulusal ve Uluslararası bir çok örgün/online eğitim ve personel belgelendirme faaliyetini yürüten SAÜSEM, Mesleki Yeterlilikler Kurumu (MYK) tarafından da sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirmiştir.   Program ile ilgili gelişmeler ve detaylı bilgiler http://www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alacaktır. EĞİTİM TAKVİMİ VE LOKASYONLARI Örgün Eğitimlerin, talebe göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Samsun ve Erzurum illerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Kesin lokasyonlar 12.08.2012 tarihinde www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Eğitime katılacak adaylarımıza e-mail ile kendi lokasyonu ayrıca bildirilecektir. Eğitimlere Eylül ayında başlanılması planlanmaktadır. Eylül ayındaki eğitimler günde 7 ders saati olmak üzere 1 hafta içerisinde tamamlanacaktır.

   

EĞİTİM MALİYETİ

Konaklamasız: 4500 TL (Ulaşım hariç)

ÖDEME BİLGİSİ;

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ

GARANTİ BANKASI

ŞUBE NO: 01414

HESAP NO: 6299987

IBAN: TR12 0006 2001 4140 0006 299987 
Konaklamalı: Tercih edilen eğitim yerine göre daha sonra duyurulacaktır. 

          

 

One comment

  1. cuma ulusoy dedi ki:

    Sakarya Üniversitesine başarılar diliyorum.
    Böylesine önemli bir eğitime emeği geçen ve geçecek olan herkeze teşekkür ediyorum.Allah işlerini kolay kılsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir