Adanalı Müteahhitlere AYAMDER yeni TTK anlatıldı

Müteahhitlere yeni TTK tanıtıldı

VD.Baskanı Serdar Aksoy, yeni yasanın her kesime faydalı olacağını söyledi

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) üyelerine “Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda karşılaşılacak uygulamalar” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. AYAMDER üyelerinin ilgi gösterdiği toplantıda müteahhitlere kanunun getirdiği fırsatlar, yenilikler ve yükümlülükler anlatıldı. Eğitim toplantısında sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırılarak tartışıldı.

Müteahhitleri verdiği bilgilerle aydınlatan Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, “Yeni yasanın her kesime faydalı olacağına inanıyorum. Endişelenmenize gere yok. Bu sürecin dinamik geçeceğine inanıyorum.   Sizler bizim için önemlisiniz. Amacımız, Adana’ya ve sizlere en iyi hizmeti vermek. Bu şehri sizlerle güzelleştirmek adına varız. Diğer illere örnek olmalıyız” dedi.

Üyelerini bilgilendiren Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy’a teşekkür eden AYAMDER Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kılçık’ da  Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun  kapsamlı içeriğiyle Adana’nın ekonomik düzenine yeni bir ivme getireceğini söyledi. Kılçık,  “Bu yeni dönemde çekincelerimiz ve sıkıntılarımız olacaktır. Uyum sağlaya bilmemiz için hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir